Zadowolenie z pracy zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po zakończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie albo dla młodych za niską stawkę . Czasy , kiedy dochodzenie do wiedzy było gwarantem znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość ,   które zaowocują do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób czeka . Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, chcą więcej mieć i zabezpieczyć swojej rodzinie dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od pracodawcy także, zgranie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja w poszukiwaniu pracy jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala może zapewnić sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

datingsidor

Zawody takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć dużych dochody , ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle zmęczony i zdenerwowany.

Powered By WordPress |